![-4856-8D53](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/06/987624A4-0195-4856-8D53-FCEABC8F88D4-696x392.jpeg)
Το Ολοκαύτωμα και η απελευθέρωση της Νιγρίτας και της αιματοβαμμένης περιοχής της Βισαλτίας (17-20 Ιουνίου 1913) από τους Βουλγάρους.
Επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στον ανδριάντα του καπετάν Γεωργίου Γαγλή στο κέντρο της Μακεδονικής πόλης. Χοροστάτησε ο Μητροπολίτης Σερρών & Νιγρίτης κ.κ.Θεολόγος και ο πρωτοπρεσβύτερος πατέρας Γεώργιος Κελεμπέκης.
Ως Βουλευτής της Ελληνικής Λύσης εκπροσώπησα την Βουλή των Ελλήνων. Νωρίτερα στην Μητρόπολη κοντά στους αποστράτους αξιωματικούς της Ελληνικής Αστυνομίας. Ζήτω το Έθνος!!