![ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/05/Nea-Dimokratia-1-696x417.jpg)
Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:
«Ο ΣΥΡΙΖΑ επαναλαμβάνει την ίδια “καραμέλα” για προβοκάτορες και συνεχίζει να καλύπτει την ανομία. Εμείς θα επιμένουμε να ρωτάμε ευθέως: Ο χώρος του ΑΠΘ που βρισκόταν υπό κατάληψη επί 34 χρόνια και φυλάνε οι αστυνομικοί για να μην γκρεμιστεί ξανά με βαριοπούλες, πρέπει να γίνει βιβλιοθήκη όπως θέλει η ακαδημαϊκή κοινότητα ή όχι; Ο ΣΥΡΙΖΑ παίρνει θέση καθημερινά. Δεν είναι με τη βιβλιοθήκη, αλλά με τις βαριοπούλες».