![Ο Τερματοφύλακας της Λίβερπουλ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/03/Ο-Τερματοφύλακας-της-Λίβερπουλ-1.png)
Πραγματοποιήθηκε στην Λέσχη ΚΙΝΗΜΑΤΟΔΡΑΣΙΣ την Κυριακή 13/3 η προβολή της ταινίας «Ο τερματοφύλακας της Λίβερπουλ» (THE LIVERPOOL GOALIE ) σε σκηνοθεσία του Arild Andresen.
Κάθε βήμα προς την επιστροφή στην κανονικότητα για τον πολιτισμό είναι ελπιδοφόρο, και η χαρά μας είναι διπλή όταν βλέπουμε την λέσχη μας να γεμίζει με νεανικό κοινό.
Οι περιπέτειες, ποδοσφαιρικές και μη, του νεαρού Τζό, κεντρικού ήρωα της ταινίας, ενθουσίασαν το κοινό.
Η προβολή έγινε με την υποστήριξη της Πρεσβείας της Νορβηγίας και του Νορβηγικού Ινστιτούτου Κινηματογράφου.
Λέσχη Κινηματογράφου και Πολιτισμού Αλεξάνδρειας ΚΙΝΗΜΑΤΟΔΡΑΣΙΣ