![DSC02005](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/04/DSC02005-696x391.jpg)
![STNIKAS](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/STNIKAS-232x300.jpg)
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Ενας ενδιαφέρον φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου πραγματοποιήθηκε σήμερα στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας μεταξύ του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων και ομάδας προσφύγων που φιλοξενούνται στο 722 στρατόπεδο.
Ο αγώνας διοργανώθηκε με πρωτοβουλία του Α.Ο. «ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ» Τρικάλων σε συνεργασία με την Συντονιστική Επιτροπή του Δήμου Αλεξάνδρειας, στο πλαίσιο του εορτασμού των 50 χρόνων από την ΄Ιδρυση της ομάδας.
Πριν από τον αγώνα έγινε αγώνας μεταξύ του παιδικού τμήματος του Μ.Αλεξάνδρου και της ομάδας που αποτελείται από παιδιά προσφύγων. Στην συνέχεια ακολούθησε ο αγώνας μεταξύ της ομάδας του Μέγα Αλέξανδρου και ομάδας προσφύγων. Το τελικό σκορ βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 4-4 ενώ στον αγώνα παραβρέθηκε πλήθος προσφύγων από το 722 στρατόπεδο.