![DSC_6222](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/02/DSC_6222-696x464.jpg)
Την βασιλόπιτα της νέας χρονιάς έκοψε το βράδυ της Παρασκευής η Φιλαρμονική ορχήστρα του Δήμου Αλεξάνδρειας.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Το τελετουργικό της κοπής έγινε από τον πρόεδρο της Κοινωφελούς Επιχείρησης του Δήμου, κ. Μανώλη Σταυρή. Παρόντες τα μέλη της ορχήστρας και ο μαέστρος κ. Μανώλης Τσαούσης. Η τυχερή που έτυχε το πρωτοχρονιάτικο φλουρί, με προσφορά του δημάρχου, κέρδισε τη δωρεάν συμμετοχή της στο θερινό πρόγραμμα του Δημοτικού Κολυμβητηρίου Αλεξάνδρειας.
Δείτε το βίντεο:
Φωτογραφίες: