![](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/01/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P1279820-696x522.jpeg)
Ένα κοπάδι πρόβατα, δίπλα από την επαρχιακή οδό Οινόης ( Αττικής ) – Πάνακτου (Δερβενοχώρια ), αναζητά την τροφή του στα σημεία όπου ο ήλιος έχει λιώσει το χιόνι, που άφησε πίσω η πρόσφατη κακοκαιρία ” Ελπίς “.
Και σήμερα, ( 27 / 01/ 2022 ) η Παλαιά Εθνική οδός Αθηνών – Θηβών είναι καθαρή από χιόνι, και προσβάσιμη, στα οχήματα που επιτρέπεται η κυκλοφορία τους ( Ι.Χ. ).
Κείμενο - Φωτογραφίες : Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος