![](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2022/01/DSCF0738--696x464.jpg)
Στον Ιερό Καθεδρικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου και Αποστόλου Ανδρέου Μπέρμιγχαμ προεξήρχε της Θείας Λειτουργίας ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος την ΙΔ’ Κυριακή Λουκά.
Συλλειτούργησαν ο Αρχιμ. κ. Χριστόδουλος Κοκλιώτης και ο Οικονόμος κ. Αιμιλιανός Επαμεινώνδας.
Τον Θεοφιλέστατο καλωσόρισαν στην Κοινότητα ο Πρόεδρος μετά των μελών του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου και οι πιστοί του Καθεδρικού. Ακολούθησε γεύμα προς τιμήν του στην αίθουσα του Ναού.