![Ποδόσφαιρο](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/09/photo-1459865264687-595d652de67e-696x464.jpg)
Την αναβολή των ποδοσφαιρικών αναμετρήσεων της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής της ΕΠΣ Ημαθίας λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών αποφάσισε πριν από λίγο η επιτροπή πρωταθλήματος.
Οι συνεχείς βροχοπτώσεις επιβάρυναν τους αγωνιστικούς χώρους και για αυτό το λόγο η ΕΠΣ Ημαθίας έκρινε σκόπιμο την αναβολή των αγώνων για λόγους προστασίας της υγείας των ποδοσφαιριστών. Η τέταρτη αγωνιστική θα διεξαχθεί κανονικά το επόμενο Σάββατο 16 Οκτωβρίου.