![Κηδεία εθελοντή δασοπυροσβέστη Βασίλη Φλωρά](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/08/Κηδεία-εθελοντή-δασοπυροσβέστη-Βασίλη-Φλωρά-696x381.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Κηδεία εθελοντή δασοπυροσβέστη Βασίλη Φιλώρα
Κηδεία του εθελοντή δασοπυροσβέστη Βασίλη Φιλώρα, στον Ιερό ναό Αγ. Κωνσταντίνου & Ελένης στα Άνω Λιόσια, την Τρίτη 10 Αυγούστου 2021. Στην κηδεία παρευρέθηκε και η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου. Ο δασοπυροσβέστης έχασε τη ζωή του στις δασικές πυρκαγιές της Πάρνηθας. Ο Βασίλης Φιλώρας θεωρούνταν ο καλύτερος στην Ελλάδα χειριστής drone και μάλιστα έφτιαχνε μόνος του racing drone. Έφτιαχνε drones για τον ελληνικό στρατό, την ΕΡΤ και την Πολιτική Προστασία.
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΚΩΣΤΑΣ ΣΟΡΟΒΟΣ