![Η Φιλαρμονική Εταιρία Μάντζαρος τίμησε τον Ι. Καποδίστρια στο Ναύπλιο](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/07/Η-Φιλαρμονική-Εταιρία-Μάντζαρος-τίμησε-τον-Ι.-Καποδίστρια-στο-Ναύπλιο-696x382.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Η Φιλαρμονική Εταιρία “Μάντζαρος” τίμησε τον Ι.Καποδίστρια στο Ναύπλιο
Η Φιλαρμονική από την Κέρκυρα ” Μάντζαρος” βρέθηκε στο Ναύπλιο προσκεκλημένη, από το δήμο Ναυπλιέων για να πραγματοποιήσει συναυλία με την οποία θα κλείσει το 30ο Φεστιβάλ Ναυπλίου. Στα πλαίσια αυτά η Φιλαρμονική τέλεσε επιμνημόσυνη δέηση για τον Ιωάννη Καποδίστρια στον ιερό ναό του Αγίου Σπυρίδωνα , εκεί όπου δολοφονήθηκε ο πρώτος κυβερνήτης της Ελλάδος, και μετά η Φιλαρμονική της Κέρκυρας μαζί με τη Φιλαρμονική του Ναυπλίου κατέθεσαν στο άγαλμα του κυβερνήτη ένα στεφάνι.
ΑΠΕ-ΜΠΕ/Β.ΜΠΟΥΓΙΩΤΗΣ