![DSC07850](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/03/DSC07850-696x391.jpg)
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Την Τσικνοπέμπτη 3 Μαρτίου επέλεξε ο Λαογραφικός Όμιλος Ντόπιων Αλεξάνδρειας και Περιχώρων (ΛΟΝΑΠ) για την τέλεση του ετήσιου χορού του, στο «ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ ΜΕΛΑΘΡΟΝ”.
Το κέφι, ο χορός και η διασκέδαση ..απογειώθηκαν από τα λαϊκά και παραδοσιακά ακούσματα της ορχήστρας των Πέτρου και Γιώργου Καρατζόβαλη. Η πίστα στην κυριολεξία δεν έμεινε στιγμή άδεια από τον κόσμο που δεν σταμάτησε να χορεύει.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ κ. Αντωνίου, ο αντιπεριφερειάρχης κ. Καλαϊτζίδης, ο δήμαρχος κ. Γκυρίνης, ο αντιδήμαρχος κ. Μπρουσκέλης, ο πρόεδρος της πρωτοβάθμιας σχολικής επιτροπής κ. Κυτούδης και ο δημοτικός σύμβουλος κ. Σπυρίδης.