![DSCF6781](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/05/DSCF6781--696x464.jpg)
Πανηγυρικά εορτάστηκε νωρίς το πρωί της Κυριακής η Τελετή της Αναστάσεως και η Αναστάσιμη Θ. Λειτουργία στον Ι. Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Μασσαλίας, λόγω της απαγόρευσης κυκλοφορίας στην χώρα μετά τις 7:00 μ.μ.
Προεξήρχε ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Μελιτηνής κ. Μάξιμος συμπαραστατούμενος υπό των Αρχιμανδριτών Δημητρίου Πλουμή και Σεβαστιανού Garnier και υπό των Διακόνων Χρυσοστόμου και Χριστοφόρου.