![Eορτή των Θεοφανίων ,εν μέσω κορονοϊού,στον ενοριακό ιερό ναό της Αγίας Τριάδος Ναυπλίου](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/01/Eορτή-των-Θεοφανίων-εν-μέσω-κορονοϊούστον-ενοριακό-ιερό-ναό-της-Αγίας-Τριάδος-Ναυπλίου-696x380.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Eορτή των Θεοφανίων ,εν μέσω κορονοϊού, στον ενοριακό ιερό ναό της Αγίας Τριάδος στην Πρόνοια Ναυπλίου
Με κάθε λαμπρότητα τελέστηκε η εορτή των Θεοφανίων ,εν μέσω κορονοϊού , στον ενοριακό ιερό ναό της Αγίας Τριάδος στην Πρόνοια Ναυπλίου ,Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2021. Πιστοί τηρώντας το έθιμο παρακολούθησαν την τελετή του Αγιασμού των Υδάτων από τον Ιερέας π. Κωνσταντίνο Σιέρο .Διακριτική ήταν η παρουσία της Αστυνομίας με συχνές περιπολίες έξω από τους ναούς για την αποφυγή του συνωστισμού των πιστών.
AΠΕ-ΜΠΕ/Μπουγιώτης Β.