![190828 Ολοκλήρωση έργων συντήρησης οδικού δικτύου ΠΕ Πέλλας_05](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/08/190828-Ολοκλήρωση-έργων-συντήρησης-οδικού-δικτύου-ΠΕ-Πέλλας_05.jpg)
Eργασίες συντήρησης θα πραγματοποιηθούν στη 2η Εθνική Οδό Θεσσαλονίκης-Καβάλας από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας,
από την Τετάρτη 29 Απριλίου έως την Πέμπτη 30 Απριλίου και από τη Δευτέρα 4 Μαΐου έως και την Παρασκευή 8 Μαΐου 2020.
Πιο αναλυτικά, θα πραγματοποιηθούν εργασίες αποκατάστασης ασφαλτικών οδοστρωμάτων για περίπου 2 χιλιόμετρα μετά τη νησίδα Αγίου Βασιλείου και στα δύο ρεύματα κυκλοφοορίας.
Οι παραπάνω εργασίες έχουν προγραμματιστεί για το χρονικό διάστημα από τις 29 έως τις 30 Απριλίου και από τις 4 έως τις 8 Μαΐου 2020, ανάλογα με τις επικρατούσες καιρικές συνθήκες, με ώρα έναρξης στις 7.00 το πρωί.
Ήδη έχει γίνει η σχετική συνεννόηση με τη Διεύθυνση Τροχαίας Θεσσαλονίκης και το Τμήμα Τροχαίας Λητής, ώστε να γίνουν οι απαραίτητες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις για την ασφαλέστερη διεξαγωγή της κυκλοφορίας στη διάρκεια των εργασιών.