![η Γερμανίδα πρόξενος στη Θεσσαλονίκη Sybilla Bendig (Συμπίλα Μπέντιγκ)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/11/η-Γερμανίδα-πρόξενος-στη-Θεσσαλονίκη-Sybilla-Bendig-Συμπίλα-Μπέντιγκ-696x398.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
“Νούμερο ένα προτεραιότητα η ΔΕΘ” λέει η Γερμανίδα πρόξενος
Το 2020 θα είναι η χρονιά της Γερμανίας στην Ελλάδα, λέει η Γερμανίδα πρόξενος στη Θεσσαλονίκη Sybilla Bendig (Συμπίλα Μπέντιγκ), μιλώντας στο Αθηναϊκό – Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων με αφορμή τις προετοιμασίες για τη ΔΕΘ 2020, όπου η Γερμανία θα είναι η τιμώμενη χώρα. “Για εμάς, η ΔΕΘ είναι νούμερο ένα προτεραιότητα” λέει.
AΠΕ-ΜΠΕ/Σ. Παπαδοπούλου/Γ. Αγγελάκης