![Βαρκαρόλα στο λιμάνι της Κορώνης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/04/Βαρκαρόλα-στο-λιμάνι-της-Κορώνης-696x380.jpg)
Δείτε την είδηση – πλάνα στο βίντεο:
Βαρκαρόλα στο λιμάνι της Κορώνης
Για 5η συνεχή χρονιά στο λιμάνι της Κορώνης διοργανώθηκε η βαρκαρόλα. Κόσμος συγκεντρώθηκε στην προκυμαία και οι πιο θαραλλεοι μπήκαν στις βάρκες. Ακολούθησε το άναμα αερόστατων που ταξιδεύουν σε γη και ουρανό τις ευχές για υγεια κ άγαπη για όλο τον κόσμο. Μια απλή ιδέα που τείνει να γίνει θεσμός. Στο έθιμο συμμετέχουν επισκέπτες ντόπιοι και οι ψαράδες της περιοχής.
Δηλώσεις: 1. Χρυσοβαλάντη Λευτάκη – πρόεδρος ομάδας Μπάσκετ Κορώνη 90 2. Δημήτρης Καφαντάρης – Δήμαρχος Πύλου – Νέστορος.
ΑΠΕ-ΜΠΕ/Ρεμούνδος Α.