![DSC01822](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/03/DSC01822-696x391.jpg)
Ενημερωτική ομιλία πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 2 Μαρτίου στο Δημαρχείο Αλεξάνδρειας, στα πλαίσια του προγράμματος ενημερωτικών εκδηλώσεων του Πολιτικού Φορέα ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Πραγματοποιήθηκε η περιγραφή των απόψεων και θέσεων του Πολιτικού Φορέα, ενώ παράλληλα αναλύθηκαν οι προγραμματικές δηλώσεις που ο ίδιος κατέθεσε στον Άρειο Πάγο στις 4 Σεπτεμβρίου του 2015 (Αριθ. Πρωτ. 6199).
Οι βασικοί ομιλητές της εκδήλωσης ήταν οι:
- Αθανάσιος Γαλάνης, Πρόεδρος Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας,
- Αλέξιος Κόμπος, Υπεύθυνος Πολιτικού Φορέα Δυτικής Μακεδονίας,
- Ιωάννης Πουλατσόγλου, Διορισμένος Διευθυντής Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας.