![ΛΥ-ΠΛΑΚΟ-(34)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/09/ΛΥ-ΠΛΑΚΟ-34-696x392.jpg)
Ξεκίνησε η καινούργια σχολική χρονιά για το ΓΕΛ Πλατέος-Κορυφής. Από το πρωί οι μαθητές περίμεναν να κτυπήσει το πρώτο κουδούνι της νέας σχολικής χρονιάς και να γίνει ο καθιερωμένος αγιασμός.
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Κοσμάς Γκίνης
Μετά τις ευλογίες του ιερέα και τον καθιερωμένο χαιρετισμό από την διεύθυνση του σχολείου τον λόγο πήρε ο αντιδήμαρχος Στέφανος Δριστάς ο οποίος ευχήθηκε καλή χρονιά σε όλους τους μαθητές και συμπλήρωσε ότι η δημοτική αρχή θα βρίσκεται δίπλα στους μαθητές επιλύοντας το όποιο πρόβλημα δημιουργηθεί κατά την διάρκεια του σχολικού έτους..
Καλή χρονιά σε όλους τους μαθητές του ΓΕΛ Πλατέος-Κορυφής από το emvolos.gr.