![DSC00007](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/07/DSC00007-696x391.jpg)
Στα πλαίσια του εορτασμού των Αγίων Αναργύρων, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νησίου πραγματοποίησε με εξαιρετική επιτυχία και ιδιαίτερη προσέλευση κόσμου την μουσικοχορευτική παράσταση “Ράβε- Ξήλωνε”.
Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου
Τα μέλη του Συλλόγου έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό πάνω στην σκηνή, παρουσιάζοντας εντυπωσιακούς παραδοσιακούς χορούς που καταχειροκροτήθηκαν, ενώ η θεατρική παράσταση απέσπασε τις καλύτερες εντυπώσεις με τους χιουμουριστικούς διαλόγους του.