![P-PROD-XO-(31)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/06/P-PROD-XO-31-696x464.jpg)
Στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας του Παλαιού Προδρόμου, ολοκληρώθηκαν οι πολιτιστικές εκδηλώσεις προς τιμή των Αγίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου από τον πολιτιστικό σύλλογο Νέων Παλαιού Προδρόμου.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Συμμετείχαν επίσης ο Σύλλογος Κρητών Βρακοφόρων Μακεδονίας Θεσσαλονίκης, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μικρασιατών Νομού Ημαθίας, ο Πολιτιστικός Μορφωτικός Σύλλογος Νέων και Νεανίδων Λουτρού, ο Πολιτιστικός Σύλλογος Τριλόφου Αριστοτέλης.
Στην εκδήλωση παρέστησαν ο Βουλευτής της Ν.Δ Απόστολος Βεσυρόπουλος, ο Δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης, οι Αντιδήμαρχοι Νίκος Σαρακατσιάνος και Σωτήρης Τόκας, ο Πρόεδρος της Δημοτικής Ενότητας Μελίκης Αλέξανδρος Ακριτίδης και ο πολιτευτής της Ν.Δ. Αναστάσιος Μπαρτζώκας.