![KOR-PIT-(52)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/06/KOR-PIT-52-696x391.jpg)
Παρά τον αναποφάσιστο σημερινό καιρό, ο Μορφωτικός Σύλλογος Κορυφής πραγματοποίησε την 10η γιορτή παραδοσιακής Κορυφιώτικης πίτας με μεγάλη επιτυχία και ιδιαίτερα έντονη προσέλευση κόσμου, στον αύλειο χώρο του Δημοτικού Σχολείου.
![Αγαθούλα Γεωργιάδου 1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/10/Αγαθούλα-Γεωργιάδου-1.jpg)
Εντυπωσιακούς παραδοσιακούς χορούς χόρεψε το παιδικό, εφηβικό, και τμήμα ενηλίκων του Μορφωτικού Συλλόγου Κορυφής και ο προσκεκλημένος Πολιτιστικός Σύλλογος Ασσύρου.
Ακόμη παρουσιάστηκε η μουσικοθεατρική παράσταση ” Ο Μέγας Αλέξανδρος ΖΕΙ ” από τα μέλη του Συλλόγου και σε επιμέλεια του χοροδιδάσκαλου κ.Αχιλλέα Τσιάρα.
Δείτε το ρεπορτάζ που ακολουθεί: