![MAKROX-XARI-(13)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/03/MAKROX-XARI-13-696x392.jpg)
![Γιώργος Γκιώνης](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/10/Γιώργος-Γκιώνης-150x150.jpg)
Σε ένα ανοιχτό και με πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες παιχνίδι, η ομάδα του Μακροχωρίου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας της ΑΕ Χαρίεσσας με 1-0.
Το γκολ που έκρινε τη νίκη των γηπεδούχων σημειώθηκε στο 40΄, όταν από παράλληλη σέντρα του Λουκίδη παρενέβη ο Δελητζάκης και άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Διαιτητής της συνάντησης ο κ. Παπαδάκης.
Δείτε φάσεις και το γκολ της συνάντησης.