![DSC02364](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/02/DSC02364-696x522.jpg)
Ένα μοναδικό Καππαδοκικό και λαϊκό γλέντι διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία και πλήθος κόσμου, το μεσημέρι της Κυριακής 4 Φεβρουαρίου 2018, ο Σύλλογος Καππαδοκών Πλατέος ” Ο Βαρασός” στην αίθουσα δεξιώσεων “Το Κάστρο” στην Αλεξάνδρεια.
![Αγαθούλα Γεωργιάδου 1](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/10/Αγαθούλα-Γεωργιάδου-1-212x300.jpg)
Τα μέλη του Δ.Σ του Συλλόγου καλωσόρισαν και ευχαρίστησαν θερμά όλους τους παρευρισκόμενους για την σημερινή τους παρουσία και για την συνεχή στήριξη τους στις πολιτιστικές του δράσεις.
Ο Πρόεδρος κ. Χρήστος Γεωργιάδης έδωσε τις εγκάρδιες ευχές του για Καλή Χρονιά και με μεγάλη χαρά ανακοίνωσε πως ο Σύλλογος θα πραγματοποίησει τους προσεχείς μήνες εκδρομή στην μάνα γη, την Καππαδοκία.
Έπειτα ακολούθησε η κοπή της καθιερωμένης πρωτοχρονιάτικης πίτας και η πίστα γέμισε με τους μικρούς ταλαντούχους χορευτές του Συλλόγου που παρουσίασαν στον κόσμο παραδοσιακούς Καππαδόκικους χορούς με περίσσια ομορφιά και χάρη.
Η όμορφη εκδήλωση ολοκληρώθηκε με πλούσιο και άκρως διασκεδαστικό γλέντι για όλους.
Δείτε το ρεπορτάζ που ακολουθεί: