![LONA-PIT-(24)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/01/LONA-PIT-24-696x391.jpg)
Το απόγευμα της Κυριακής 28 Ιανουαρίου ο Λαογραφικός Όμιλος Ντόπιων Αλεξάνδρειας και Περιχώρων “ΤΟ ΡΟΥΜΛΟΥΚΙ” έκοψε την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά του.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Στις εγκαταστάσεις του Ομίλου και μετά την πρόβα του παιδικού χορευτικού τμήματος, ο πρόεδρος Δημήτρης Κορφιώτης καλωσόρισε τον κόσμο και έκοψε την πατροπαράδοτη βασιλόπιτα. Πραγματοποιήθηκε κλήρωση όπου σε δύο τυχερούς απονεμήθηκαν δύο παραδοσιακά κοσμήματα φορεσιών και ένα βιβλίο.