![PITA-NISLOYDI-(25)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/01/PITA-NISLOYDI-25-696x391.jpg)
Ξεχωριστή και ιδιαίτερη ήταν η σημερινή βραδιά στο Νησελούδι, όπου ο πολιτιστικος σύλλογος “Το Παλιό Σχολειό” του οικισμού, έκοψε την εορταστική του βασιλόπιτα.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Ο πρόεδρος του συλλόγου Σωτήρης Μιχαδάσης καλωσόρισε τους προσκεκλημένους και ο ιερέας της ενορίας ευλόγησε τη νέα χρονιά. Ακολούθησε η κοπή της βασιλόπιτας μέσα σε ζεστό και εγκάρδιο κλίμα, ενώ παράλληλα προσφέρθηκαν σε όλους πλούσια εδέσματα και ποτά.