![DSC00385](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/08/DSC00385-696x391.jpg)
Με μεγάλη συμμετοχή κόσμου όπως και πέρυσι ο Σύλλογος Ποντίων Μελίκης και Περιχώρων «Η Ρωμανία» διοργάνωσε ποντιακή βραδιά στον προαύλιο χώρο του 1ου δημοτικού σχολείου Μελίκης με την συμμετοχή εκλεκτών Πόντιων καλλιτεχνών.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Τις εκδηλώσεις πλαισιώσε το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου Καππαδοκών Πλατέος «Ο Βαρασός» που χόρεψαν χορούς από τα Φάρασα της Καππαδοκίας.
Στην συνέχεια ήρθε η σειρά των εκλεκτών Πόντιων Καλλιτεχνών που ανέλαβαν να ανεβάσουν το κέφι στα κόκκινα. Μπάμπης Κεμανετζίδης Γιάννης Τσιτιρίδης, Βασίλης Τοπαλιδης, Γιώργος Μητρόπουλος, Βαγγέλης Λάχανης και ο Θύμιος Γκογκίδης ήταν οι υπεύθυνοι που η μουσική βραδιά κράτησε αμείωτο το κέφι των παρευρισκόμενων μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες. Και του χρόνου!!!