![a96](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/a96.jpg)
Στα πλαίσια των δράσεων για το «Κοινωνικό Σχολείο», το Δημοτικό Σχολείο Καψόχωρας -Νησελίου σε συνεργασία με το Κέντρο Υποστήριξης Εξαρτημένων Ατόμων «Όασις», το περιφερειακό τμήμα του Ε.Ε.Σ. Αλεξάνδρειας, τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Καψόχωρας – Νησελίου και 2ου Γυμνασίου και Λυκείου Αλεξάνδρειας, διοργάνωσαν ομιλία με θέμα: «Εθισμός σε ναρκωτικά, αλκοόλ, τζόγο. Υπάρχει λύση», που πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου στις 6:00 μ.μ. στο Δημαρχείο Αλεξάνδρειας.
Σκοπός της ενημερωτικής εκδήλωσης ήταν η συζήτηση και η ανταλλαγή απόψεων σχετικά με τις εξαρτήσεις και πως αυτές επηρεάζουν ολόκληρη την οικογένεια και την κοινωνία.
Μίλησε ο πρόεδρος της Μ.Κ.Ο. ΟΑΣΙΣ και Σύμβουλος Απεξάρτησης κ. Δαμιανός Δουΐτσης αλλά και μέλη της ΟΑΣΙΣ μοιράστηκαν τις προσωπικές τους ιστορίες.
![a1](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/a14.jpg)
Την εκδήλωση χαιρέτησαν ο Αντιδήμαρχος κος Νίκος Μπρουσκέλης, ο διευθυντής Α/θμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας κος Διονύσης Διαμαντόπουλος, ο Σχολικός Σύμβουλος περιοχής Αλεξάνδρειας κος Γεώργιος Χαλκιάς και η Σχολική Σύμβουλος Προσχολικής Αγωγής Ημαθίας, υπεύθυνη προγράμματος Κοινωνικού Σχολείου κα Γώτη Ευθυμία.
Βίντεο με αποσπάσματα ομιλιών:
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:
![a6](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/a62.jpg)
![01](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/014.jpg)
![a2](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/a25.jpg)
![a91](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/a91.jpg)
![a93](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/a93.jpg)
![a7](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/a72.jpg)