ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Κολινδρού 1-3 – Φιλικός αγώνας.

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι έδωσε η ομάδα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μελίκης αυτή την φορά με αντίπαλο την ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ Κολινδρού στο γήπεδο της Μελίκης.

Παρόλο που το μάτς ήταν φιλικό και στα πλαίσια της προετοιμασίας των δύο ομάδων , οι παίχτες και των δύο μπήκαν πολύ δυνατα στο παιχνίδι δίνοντας πολύ σκληρές μονομαχίες μεταξύ τους.

Το σκόρ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι μόλις στο 10΄ λεπτό με ωραίο σουτ του Κουκούδα από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στη συνέχεια η ομάδα του Γιάννη Γιάννου « ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης» κοντρολάρισε κάπως το παιχνίδι και σε μια αντεπίθεση που πραγματοποίησε ο Χασάν ανατράπηκε εντός της περιοχής και κέρδισε πέναλτι το οποίο με εύστοχο χτύπημα του Ανδρίτσου ισοφάρισε για τους Μελικιώτες σε 1-1. Αυτό ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και μόλις στο 47΄λεπτό ο Μπουρανής με ωραίο πλασέ έκανε το 1-2 για την ομάδα Τσόγκα Ηλία « ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ Κολινδρού». Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο κάνοντας λιγότερα λάθη .Στο 53΄ λεπτό ο Τραούδης με ωραία ατομική προσπάθεια σκόραρε και έκανε το 1-3 για την ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ Κολινδρου. Στην συνέχεια οι παίχτες του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μελίκης προσπάθησαν όμως η καλύτερη ευκαιρία που είχαν ήταν στο 86΄ λεπτό όταν ο Ανδρίτσος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Τελικό σκόρ 1-3. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μοσχόπουλος Διονύσης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης : Κουτζημπασόπουλος,(Τσιμπρής 50’)Ντόβας,Μηλιώτης Γ. (Γούτσης 65΄),Παράσχος,,ΠαρσόπουλοςΒαγγ( Βενιόπουλος Σωτ. 70΄),Παρσόπουλος Παν. ( Πιτσάβας 60΄),Τεγούσης, Ανδρίτσος,Φερχάτ ( Τζιάλης 30΄)(Πίσιος 72΄),Χασάν ( Βενιόπουλος Γιωρ.75΄),Μαμουτόπουλος

Προπονητής : Γιάννης Γιάννου

ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ Κολινδρού: Τραούδας (Μπαδές 53΄), Γιαουλτζής, Βορίσοφ, Αργυρόπουλος, Μπουρανής, Κωσταντινίδης (Κουκουμάπας 67΄),Τραούδης, Κουκούδης (Μπουλάρης 53΄), Έρβιν (Χατζόπουλος 75΄), Τσαντεκίδης (Κουκουμάπας 47΄), Γκουδάρας.

Προπονητής : Τσόγκας Ηλίας

Μετά το τέλος του παιχνιδιού η διοίκηση του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μελίκης ανακοίνωσε τέσσερεις νέες μεταγραφές. Στο ΦΙΛΙΠΠΟ Μελίκης θα αγωνίζονται την φετινή χρονιά οι : Μηλιώτης Βαγγέλης , Μηλιώτης Γιώργος, Πισιος Νίκος παίχτες που πέρυσι έπαιζαν στην ομάδα του ΑΧΙΛΛΕΑ Νεοκάστρου. Επίσης παίχτης του ΦΙΛΙΠΠΟΥ Μελίκης είναι και ο τερματοφύλακας της Κ17 Βέροιας Τσιμπρής Αρης.

Βίντεο:

Φωτογραφίες:

DSC07823 DSC07824 DSC07825 DSC07826 DSC07827 DSC07828 DSC07829 DSC07830 DSC07831 DSC07838 DSC07840 DSC07841 DSC07849 DSC07851 DSC07860 DSC07861 DSC07864 DSC07867 DSC07868 DSC07869

Προηγούμενο άρθροΦιλικό: Άρης Παλαιοχωρίου – Βέροια(Κ17) 4 – 3! Γκολ και θέαμα στο Παλαιοχώρι! (φωτό-βίντεο-δηλώσεις Πρίντζιου)