Φιλικό: Άρης Παλαιοχωρίου – Βέροια(Κ17) 4 – 3! Γκολ και θέαμα στο Παλαιοχώρι! (φωτό-βίντεο-δηλώσεις Πρίντζιου)

Bill ok a1

Υπάρχουν κάποια παιχνίδια που αποδεικνύουν γιατί το ποδόσφαιρο αποτελεί τον «βασιλιά των σπορ». Ένα από αυτά έγινε χθες Σάββατο 22 Αυγ στο Παλαιοχώρι, ανάμεσα σε δύο εξαιρετικές ομάδες, τον Άρη Παλαιοχωρίου και τους νέους της Βέροιας (Κ17), που έπαιξαν χωρίς σκοπιμότητες και αντάμειψαν με επτά γκολ και πλούσιο θέαμα τους αρκετούς φιλάθλους που γέμισαν την κερκίδα του γηπέδου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με αέρα στο ματς και παρόλο που το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1, στην επανάληψη φάνηκε να καθαρίζουν την υπόθεση «νίκη», καταφέρνοντας να προηγηθούν με 3-1. Ακολούθησαν όμως αρκετές αλλαγές και πειραματισμοί, με αποτέλεσμα οι πιτσιρικάδες της Βέροιας να το εκμεταλλευτούν και να ισοφαρίσουν, 3-3. Τελικά οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη σκοράροντας τελευταίοι ένα ακόμη γκολ. Τελικό σκορ 4-3!!

Σκόρερς για τον Άρη οι Πλέσκας (2), Γεωργίου και Χατζόπουλος.

Δείτε εικόνες και στιγμιότυπα του αγώνα, με παράλληλες δηλώσεις του προπονητή του Άρη Παλαιοχωρίου, Δημήτρη Πρίντζιου.

Βίντεο:

DSC01964 DSC01967 DSC01975 DSC01978 DSC01988 DSC01989 DSC02005 DSC02008 DSC02009 DSC02010 DSC02011 DSC02014 DSC02017

Προηγούμενο άρθροΦιλικό: ΑΕ Αλεξάνδρειας – Μακεδονικός Πλατάνου 3-0. Ανώτερη η Αλεξάνδρεια, ικανοποίησε ο Πλάτανος.. (φωτό-φάσεις-δηλώσεις προπονητών)
Επόμενο άρθροΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Κολινδρού 1-3 – Φιλικός αγώνας.