Φιλικό: Τρίκαλα – Άραχος 2-3 Ματσάρα στο ..χαλί!! (φωτο-βίντεο)

Bill ok a1
Ρεπορτάζ:Βασίλης Σιμόπουλος

Ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι αν και φιλικό, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι αρκετοί φίλαθλοι που βρέθηκαν στο δημοτικό γήπεδο Τρικάλων, από δύο πολύ ποιοτικές ομάδες της Α1 ΕΠΣΗ.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων και Ποντιακή Νεολαία Αράχου, πρόσφεραν πλούσιο θέαμα και έντονες συγκινήσεις πάνω σε ένα εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο, προαναγγέλλοντας την πρωταγωνιστική τους παρουσία στην κατηγορία. Σίγουρα υπάρχουν αρκετά περιθώρια βελτίωσης και από τους δύο, αλλά σήμερα απέδειξαν ότι πρόκειται για δύο ικανότατες και εντυπωσιακές στο παιχνίδι τους ομάδες.

Τα Τρίκαλα προηγήθηκαν στο σκορ, πριν βγει όμως το ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το ματς σε 1-2. Το β΄ ημίχρονο συνεχίστηκε ο χορός των γκολ, ενώ παράλληλα χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες ώστε το σκορ να ανοίξει πάρα πολύ, ιδιαίτερα από τους φιλοξενούμενους.

Τελικό αποτέλεσμα 2-3.

Παρακολουθείστε φωτογραφίες και το βίντεο με φάσεις του χθεσινού φιλικού:

ΦΩΤΟ:

DSC02820 DSC02819 DSC02757 DSC02760 DSC02806 DSC02811 DSC02801 DSC02789 DSC02790 DSC02794 DSC02781 DSC02776 DSC02770 DSC02767 DSC02762 DSC02799

Προηγούμενο άρθροΦιλικό: ΑΕ Σχοινά-Αναγέννηση Κολινδρού 3-3 «Ατσάλινες επιθέσεις, χάρτινες άμυνες..» (φωτο-βίντεο)