Φιλικό: ΑΕ Αλεξάνδρειας-ΑΣ Ειρηνούπολης 0-0 «Δυνατοί και δεμένοι οι νεοφώτιστοι (φωτο-βίντεο)

Bill ok a1

Σίγουρα τα φιλικά παιχνίδια αυτή την εποχή δεν αποτελούν ασφαλείς στοιχεία πρόβλεψης της δυναμικής που θα παρουσιάσουν οι ομάδες σε ένα περίπου μήνα από τώρα, όμως ένα ντέρμπι έστω και ανεπίσημο ανάμεσα σε δύο περσινούς πρωταθλητές (σε Α1 και Α2 κατηγορίες), σίγουρα μονοπωλεί το ενδιαφέρον μεταξύ άλλων πολλών αγώνων της περιοχής μας που διεξάγονταν τη ίδια ώρα.

Στο α΄ ημίχρονο η ποιοτική ομάδα της Ειρηνούπολης απέδειξε ότι και φέτος θα είναι από τους βασικούς διεκδικητές των δύο τίτλων-πρωτάθλημα και κύπελλο- παίζοντας καλύτερα και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες.

Ο Μυλωνάς όμως, «κατεβάζοντας τα ρολλά» σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις ήταν ο βασικός υπαίτιος της λευκής ισοπαλίας στο πρώτο 45λεπτο.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε, η ομάδα της Αλεξάνδρειας ανέβηκε δείχνοντας καλή φυσική κατάσταση και ψυχικές δυνάμεις απέναντι σίγουρα στην πιο έμπειρη Ειρηνούπολη και θα μπορούσε στα τελευταία λεπτά παίζοντας έξυπνα το σύστημα των αντεπιθέσεων να πάρει τη νίκη, μιας και έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες. Τελικά το μόνο που απουσίασε από το χθεσινό παιχνίδι ήταν το γκολ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο «λευκό» 0-0.

Δείτε το σκηνικό του χθεσινού παιχνιδιού σε φωτογραφίες και βίντεο παρακάτω:

ΦΩΤΟ:

DSC02860 DSC02861 DSC02865 DSC02871 DSC02877 DSC02880 DSC02883 DSC02884 DSC02892 DSC02909 DSC02916 DSC02919 DSC02921 DSC02922 DSC02935 DSC02936 DSC02939 DSC02947 DSC02950 DSC02951 DSC02982

Προηγούμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια Μπάσκετ: Πρώτη συγκέντρωση και προπόνηση των ανδρών. (φωτό-βίντεο-δηλώσεις Τσοπουρίδη-Παπαδόπουλου)
Επόμενο άρθροΦιλικό: Αστέρας Αλεξάνδρειας-Νίκη Αγκαθιάς 1-4 «Το ταλέντο συναντά την ιστορία!!» (φωτο-βίντεο-δηλώσεις Χουρσουζίδη, Σαμαρά)