![P1020830](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2014/12/P1020830.jpg)
Τον Δήμαρχο Αλεξάνδρειας κο Παναγιώτη Γκυρίνη επισκέφθηκαν από την Δημοτική Κοινότητα Πλατέος ο Αντιδήμαρχος κος Στέφανος Δριστάς, η Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας κα Μάρθα Παντοπούλου και ο σύμβουλος της Τοπικής Κοινότητας κος Κωνσταντίνος Μπρισίμης. Θέμα συζήτησης ήταν οι λακκούβες που ταλανίζουν τους κάτοικους του Πλατέος.
![Dr1](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2014/12/Dr1-283x300.jpg)
Αφού συσκέφθηκαν με τον κο Δήμαρχο αποφασίσθηκε να κλείσουν οι λακκούβες και να δοθεί έτσι τέλος στην ταλαιπωρία των κατοίκων του Πλατέος.
![Mart-Mpis3332](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2014/12/Mart-Mpis3332.jpg)
Συναντήσαμε τον Τοπικό Σύμβουλο κο Κώστα Μπρισίμη ο οποίος μας είπε τα εξής:
«Αφού ο καιρός καλυτερεύσει θα ξεκινήσει αμέσως η αποκατάσταση της δημοτικής οδοποιίας . Ήδη ήρθαμε σε συνεννόηση με τον εργολάβο του έργου της αποχέτευσης κο Κολοβό και συζητήσαμε τις λεπτομέρειες. Αρχικά θα αποκατασταθεί ο δρόμος από τον σιδηροδρομικό σταθμό και όλη η κεντρική οδός της κωμόπολης μας. Έπειτα οι παράλληλοι δρόμοι από την κεντρική οδό και ούτω καθ΄ εξής. Με την καλυτέρευση του καιρού η αποκατάσταση ξεκινάει άμεσα».
![P1020837](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2014/12/P1020837.jpg)