ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας- Μακροχώρι 4-2 Το γκολ της χρονιάς ο «Γκόγκιτς»!! (βίντεο με όλα τα γκολ)

Bill ok a1

Γκολ και θέαμα είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου της Αλεξάνδρειας, όπου ο τοπικός ΠΑΟΚ νίκησε το Μακροχώρι με 4-2, ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ.

Εκτός αυτού όμως είχαν τη χαρά να απολαύσουν ίσως το εντυπωσιακότερο φετινό γκολ στην Α1 κατηγορία!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σχετικά ανούσιο, με τις δύο ομάδες να συναγωνίζονται στα λάθη και τις φάσεις να βγαίνουν με το ….σταγονόμετρο. Στο 15΄ έγινε η πρώτη καλή φάση με τον Χαρίση να αποκρούει το σουτ του Σπύρου Κίτσα. Στο επόμενο λεπτό, του σουτ του Πίκου από κοντά κατέληξε άουτ. Έπρεπε να φτάσουμε στο 40΄ και μετά από λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ, επωφελήθηκε ο Κωτσιόπουλος που με διαγώνιο σουτ έγραψε το 0-1.

DSC04536
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Στο 45΄ μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με το Νίκο Κίτσα σε κενή εστία να σουτάρει άουτ. Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε άρδην, με τον ΠΑΟΚ να μπαίνει αποφασισμένος  να κάνει την ανατροπή. Έτσι στο 48΄ το σουτ του Ζωγράφου σώθηκε πάνω στη γραμμή από τους αμυντικούς του Μακροχωρίου. Ο ΠΑΟΚ συνέχιζε να δημιουργεί φάσεις, παίζοντας παράλληλα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και στο 50΄ άλλη  μεγάλη φάση με τον Καρατάσιο να πιάνει την κεφαλιά από  κοντά, μόλις άουτ. Μεγάλη ευκαιρία  λίγο αργότερα στο 55΄ έχασε ο Μαρτσέλος σε κενή εστία, με τον Χαρίση να αποκρούει σωτήρια.

DSC04534
Μακροχώρι

Μοιραία Ο ΠΑΟΚ έφτασε στην ισοφάριση στο 60΄ με το γκολ της χρονιάς από τον «Γκόγκιτς» του δικέφαλου τον Γιώργο Κίτσα, ο οποίος με εκπληκτικό  ανάποδο ψαλίδι έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Χαρίση, γράφοντας το 1-1. Μαζικά  ο ΠΑΟΚ βγήκε μπροστά για τη νίκη, όμως στο 70΄ ο έμπειρος γκολκίπερ του Κώστα Θεοδώρου πραγματοποιώντας την απόκρουση του αγώνα σε κεφαλιά του Σερασκέρη, κράτησε την ομάδα  του στο κυνήγι της νίκης.

Στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ γύρισε το παιχνίδι με κεφαλιά του Ζωγράφου στο 72΄να κάνει το 2-1. Με κεκτημένη ταχύτητα, οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 με πλασέ του Νίκου Κίτσα στο 77΄. Το παιχνίδι έδειξε να τελειώνει εκεί, όμως  ο πολύ καλός Κωτσιόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ με κεφαλιά , έγραψε το 3-2 και έδωσε ελπίδες στο Μακροχώρι. «Ταφόπλακα», στα όνειρα των φιλοξενούμενων έβαλε τελικά ξανά ο Γ. Κίτσας με το δεύτερο και αρκετά έξυπνο προσωπικό του γκολ στις καθυστερήσεις, στο 94΄.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Καραντώνης, με βοηθούς του κ.κ. Μοσχόπουλο και Χαλατζιούκα.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Θεοδώρου Κ., Κίτσας Ελ., Καρατάσιος, Λαδάς, Θεοδώρου Κυρ., Χαρισούδης, Κίτσας Νικ, Ζωγράφος, Μαρτζέλος (Κίτσας Χρυσ.), Κίτσας Σπ., Κίτσας Γ.

Μακροχώρι: Χαρίσης, Σταυρίδης, Φιλιππίδης, Σερασκέρης, Τσακαλίδης, Δημοσθένους, Τσιφλίδης, Κωτσιόπουλος, Φωτόπουλος, Πίκος, Παπαδόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

DSC04532DSC04539DSC04540DSC04530DSC04541DSC04544DSC04542DSC04550DSC04543DSC04551DSC04556DSC04553DSC04555DSC04557DSC04563DSC04569DSC04565DSC04572DSC04571DSC04574DSC04566DSC04588DSC04600DSC04591DSC04576DSC04610DSC04605DSC04611

Προηγούμενο άρθροΦΑΣ Νάουσα – ΑΕ Αλεξάνδρειας 2-0- Στο καλό της ημίχρονο δεν τα κατάφερε……..
Επόμενο άρθροΕστία Ρουμλουκιωτών Αλεξάνδρειας: Αποστολή ανθρωπιστικής βοήθειας