Ντέρμπι ουραγών στη Μελίκη. ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης-ΑΧΙΛΛΕΑΣ Νάουσας 1-1.

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣ Ημαθίας ήρθαν αντιμέτωπες στο δημοτικό στάδιο της Μελίκης η τοπική ομάδα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ με τον στον ΑΧΙΛΛΕΑ Νάουσας.

Οι δύο ομάδες μπήκαν στο γήπεδο με στόχο να γράψουν τους πρώτους τους βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα αφού και οι δύο προέρχονται από ισάριθμες ήττες στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Δυνατά ξεκίνησαν το ματς οι παίκτες και των δύο ομάδων, ωστόσο οι Μελικιώτες ήταν αυτοί που είχαν καλύτερα πατήματα στο πρώτο ημίχρονο.

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο οι παίκτες του Γιάννη Γιάννου έκαναν ευκαιρίες για γκόλ. Στο 25΄ο Πιτσάβας από καλή θέση έστειλε την μπάλα μόλις λίγο άουτ, ενώ στο 38΄ο Μηλιώτης με κοντινή κεφαλιά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Η λύτρωση ήρθε 3 λεπτά αργότερα για την ομάδα του ΦΙΛΙΠΠΟΥ με τον Πιτσάβα, όπου με κοντινό πλασέ έπειτα από πάσα του Ανδρίτσου έγραψε το 1-0. Αυτό ήταν και το σκόρ του πρώτου ημιχρόνου.

DSC08937
ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήρθαν τούμπα και η ομάδα του ΑΧΙΛΛΕΑ Νάουσας ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι. Μόλις στο 3ο λεπτό της επανάληψης ο Παρθενόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους γράφοντας το 1-1. Στη συνέχεια οι παίκτες του ΑΧΙΛΛΕΑ πίεσαν ακόμη περισσότερο και στο 51΄λεπτό το σουτ του Στογιάννου δεν βρήκε στόχο.

DSC08939
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Νάουσας

Στο 63΄ πάλι ο ίδιος παίκτης με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα εκτός εστίας. Τελικό σκόρ της αναμέτρησης 1-1. Δίκαιο το αποτέλεσμα για τις δύο ομάδες οι οποίες είχαν από ένα καλό ημίχρονο και οι δύο.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κος Μαρόπουλος με βοηθούς τους Παυλίδη και Ιασωνίδη.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης: Τσιώμος, Σαχπατζίδης, Τεγούσης, Ντόβας, Πιτσάβας, Ανδρίτσος, Παράσχος, Μηλιώτης, Παρσόπουλος, Παρσόπουλος, Γαβριηλίδης, Χασάν, Μιχαηλίδης, Τζιάλη, Γιάννου, Τσιμπρής, Πίσιος, Μαμουτόπουλος.

Προπονητής: Γιάννης Γιάννου.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Νάουσας : Ηλιάδης, Σαμαράς, Γκέτσος, Μπαξεβάνος, Σακελλάρης, Μπρατσής, Κοσμάς, Καραμεταξάς, Γιαμαλίδης, Στογιάννος, Παρθενόπουλος, Βακαλίδης, Φικιάρης, Ρώσσιος, Σαμαράς, Ψαθάς, Στογιάννος, Μπογιατζόγλου.

Προπονητής : Καραμεταξάς Παναγιώτης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φωτογραφίες:

DSC08932 DSC08933 DSC08934 DSC08935 DSC08940 DSC08941 DSC08942 DSC08944 DSC08945 DSC08946 DSC08948 DSC08950 DSC08951 DSC08953 DSC08955 DSC08961 DSC08962 DSC08964

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: «Γλέντι για τα επινίκια!!» (Φωτό)
Επόμενο άρθροΕθνικός Κλειδίου Άρης Παλαιοχωρίου: 0-2 «Επαγγελματική νίκη του Άρη»