Εύκολα ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης κέρδισε την ΝΙΚΗ Αγκαθιάς 4-0.

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Οι δυο γείτονες ομάδες ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης και ΝΙΚΗ Αγκαθιάς ήρθαν αντιμέτωπες στο γήπεδο Μελίκης για τον θεσμό κυπέλου ΕΠΣΜ Ημαθίας.

Οι Μελικιώτες μπήκαν στο παιχνίδι αρκετά αποφασισμένοι και μόλις στο 3΄λεπτό ο Πιτσάβας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.  Πέντε λεπτά αργότερα σε μια φάση διαρκείας στα καρέ της Αγκαθιάς, ο Παρσόπουλος Αντ. με προβολή έκανε πολύ γρήγορα το σκόρ 2-0 υπέρ των γηπεδούχων. Στη συνέχεια η ομάδα του Δημήτρη Σαμαρά ισορρόπησε το παιχνίδι χάνοντας αρκετές ευκαιρίες χωρίς όμως  θετικό αποτέλεσμα.

Στην ανάπαυλα του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν ακόμα περισσότερο ανοίγοντας και άλλο το παιχνίδι τους , όμως οι παίκτες του ΦΙΛΙΠΠΟΥ πρόσεχαν αρκετά  καλά τα νώτα τους και με καλή άμυνα εξουδετέρωναν κάθε προσπάθεια του αντιπάλου τους και σε μια κόντρα επίθεση στο 70΄ο Μιχαηλίδης με ωραίο πλασέ άνοιξε ακόμη το σκόρ κάνοντας το 3-0.

DSC09404

Με ακριβώς παρόμοιο τρόπο εννιά λεπτά αργότερα στο 79΄ο Ανδρίτσος βρέθηκε μόνος του και πλάσαρε το τερματοφύλακα κάνοντας το 4-0 για τους γηπεδούχους . Αυτό ήταν και το τελικό σκόρ.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κος Κελεσίδης με βοηθούς τους Χατζαρίδη και Καρυπίδη.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης : Τσιμπρής ,Ντόβας,Τεγούσης,Παρσόπουλος Χρ.,Ανδρίτσος,Μηλιώτης,Παρσόπουλος Αντ.,Πιτσάβας , Παράσχος,Μαμουτόπουλος,Γαβριηλίδης,Χασάν,Τζιάλι,Μπούθας,Τσιώμος,Μιχαηλίδης,Σαχπαζίδης,Βενιόπουλος.

ΝΙΚΗ Αγκαθιάς: Γιδαρόπουλος,Λιακόπουλος,Λιακόπουλος,Μοσχόπουλος ,Μουσενίκας,Σταμούλης,Ζησιόπουλος,Γατόπουλος,Ματσούκας ,Σαμαράς, Μπλούγκουρας,Γιδαρόπουλος,Τάτα,Ζησιόπουλος,Χατζόπουλος,Μοσχόπουλος,Σαμαράς,Παπαδόπουλος.