Δόξα Λιανοβεργίου –Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 Μοιρασιά στο ντέρμπι.. (φωτό –βίντεο δηλώσεις)

STNIKAS

Ισόπαλο με σκορ 1-1 τέλειωσε το γειτονικό ντέρμπυ μεταξύ της Δόξας Λιανοβεργίου και του Άρη Παλαιοχωρίου.

Το αποτέλεσμα αυτό βρίσκει την ομάδα της Δόξας να έχει ξεφύγει με 6 βαθμούς από την ομάδα της Βεργίνας, η οποία  δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Νίκης Αγκαθιάς και ηττήθηκε με 0-2. Το αποτέλεσμα αυτό έδωσε  καινούργιο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα  της Α2, καθώς  για την δεύτερη θέση της βαθμολογίας ερίζουν 3 ομάδες  με την απόσταση που τους χωρίζει να είναι μόλις 2 βαθμοί.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου κυριάρχησε πλήρως στο α΄ ημίχρονο όπου παίζοντας  ποδόσφαιρο κατοχής δημιούργησε τις προϋποθέσεις  για να πετύχει κάποιο τέρμα το οποίο όμως  δεν ήλθε, διότι οι επιθετικοί του Άρη υστερούσαν στην τελική προσπάθεια και έτσι το ημίχρονο βρήκε τους δύο αντιπάλους ισόπαλους με 0-0.

DSC08405
ΔΟΞΑ Λιανοβεργίου

Στο β΄ ημίχρονο ο Άρης συνέχισε να πιέζει παίζοντας καλύτερο ποδόσφαιρο και κατάφερε να προηγηθεί στο 50’ με τον Γεωργίου, ο οποίος από κοντά με ωραίο σουτ  έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία της εστίας του Καραπατού. Οι γηπεδούχοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους  λέξη και με ηγέτη και σκόρερ τον Άγγελο Καραντουλαμά κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια στο 60   με δυνατό  αριστερό σουτ  στην δεξιά γωνία του Βασιλείου που δεν μπόρεσε να αντιδράσει.  Ο ίδιος παίκτης είχε  μοναδική ευκαιρία στο 75’ να κάνει το 2-1 αλλά το πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε ενστικτωδώς ο Βασιλείου.

DSC08408
ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου

Το παιχνίδι κύλησε χωρίς να σημειωθεί η μεγάλη φάση και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους δυο αντιπάλους ισόπαλους με 1-1.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο Άρης Παλαιοχωρίου στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού στάθηκε καλύτερα, αλλά η εμπειρία της Δόξας και ο Άγγελος Καραντουλαμάς τους στέρησαν τις ελπίδες για κάτι καλύτερο από το βαθμό της ισοπαλίας.

Πολύ καλή η διαιτησία του κ.κ. Μελζτανίδη και των βοηθών του Γαβρά και Παπαδάκη.

Δόξα Λιανοβεργίου: Καραπατός, Τερζίδης, Καμπάς, Καραπατσάς, Αθανασιάδης, Λουκάς, Τόζογλου, Παπαδόπουλος(63΄Γελαδάρης Σ.), Καραντουλαμάς, Ιωάννου, Παπαδόπουλος (93΄Γελαδάρης Α.).

Άρης Παλαιοχωρίου: Βασιλείου, Ατανάσοφ (89΄Σιτσάνης), Ταμπουράς, Χατζόπουλος, Κίτσας, Μιχαηλίδης (87΄Γκίτσας), Βλάχος, Πλέσκας, Λίτσι, Γεωργίου, Περπερίδης(83΄Νατσικόπουλος).

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

DSC08389DSC08398DSC08397DSC08390DSC08385DSC08391DSC08395DSC08399DSC08394DSC08400DSC08411DSC08413DSC08415DSC08420DSC08414DSC08418DSC08425DSC08429DSC08424DSC08430DSC08432DSC08433DSC08435DSC08436DSC08434DSC08437DSC08439DSC08444DSC08438DSC08449DSC08440DSC08448

Προηγούμενο άρθροΣυγχαρητήρια Ανακοίνωση του Άρη Παλαιοχωρίου για την διαιτησία.
Επόμενο άρθροΜΑΣ Βεργίνας – Νίκη Αγκαθιάς 0-2 «Με Ματσούκα η Νίκη, πήρε μεγάλη νίκη!» (φωτό –βίντεο – δηλώσεις)