![DSC00908](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/DSC00908.jpg)
![Sim B](http://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/02/Sim-B-150x150.jpg)
Δεν τα κατάφερε στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ κατηγορίας ο Αγροτικός Αστέρας, απέναντι στη μαχητική και σκληροτράχηλη Δόξα Επισκοπής χάνοντας έστω το βαθμό της ισοπαλίας στο 85ο λεπτό από γκολ του Γερακόπουλου, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αναταραχή στην άμυνα των φιλοξενούμενων και με κοντινό σουτ έγραψε το 1-0, το οποίο δεν άλλαξε στα τελευταία λεπτά.
Το βασικότερο σημείο του παιχνιδιού στάθηκε αναμφισβήτητα το γεγονός ότι ο Αστέρας έπαιζε με 10 παίχτες από το 20ο λεπτό ύστερα από αποβολή παίχτη του με δεύτερη κίτρινη. Γεγονός για το οποίο, όπως και για τις πολλές κάρτες που έδειξε ο διατητής Διαμαντόπουλος κατά του Πλατέος, διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι φιλοξενούμενοι.
Παρακάτω, παραθέτουμε φωτορεπορτάζ και δηλώσεις των πρωταγωνιστών του παιχνιδιού.