ΑΕ Αλεξάνδρειας – Ποντιακή Νεολαία Άραχου: 5 – 3!

«Το ματς της χρονιάς με …αγγλικό σκορ!»

Χόρευαν στη λάσπη οι δύο ίσως ποιοτικότερες ομάδες της Α2 κατηγορίας Αλεξάνδρεια και Άραχος, προσφέροντας πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα στους πολυπληθείς φιλάθλους που παρακολούθησαν το καλύτερο ως τώρα παιχνίδι της κατηγορίας.

Sim B
Γράφει ο Βασίλειος Σιμόπουλος

Η ομάδα του Άραχου με πείσμα και πάθος κατάφερνε στο α΄ ημίχρονο να παίρνει συνεχώς την πρωτοπορία στο σκορ, ενώ από την άλλη η γηπεδούχος Αλεξάνδρεια κατόρθωνε να ισοφαρίζει σχεδόν αμέσως το σκορ. Αποτέλεσμα αυτών το ημίχρονο να κλείσει με το απίστευτο σκορ 3-3!

Στην επανάληψη, η έμπειρη ομάδα της Αλεξάνδρειας κατάφερε να πάρει για πρώτη φορά κεφάλι στο σκορ με 4-3 και μάλιστα να το διευρύνει κι άλλο, πετυχαίνοντας και 4ο γκολ. Τελικό σκορ 5-3, με την ΑΕ Αλεξάνδρειας να εκτοπίζει τον έναν από τους δύο συγκατοίκους της στην κορυφή της βαθμολογίας Άραχο και να βαδίζει το νικηφόρο σερί της για 15η αγωνιστική.

Δείτε παρακάτω φωτογραφίες, καθώς και βίντεο με φάσεις και γκολ από από το σημερινό ντέρμπυ με το …αγγλικό σκορ!!

Δείτε φάσεις του αγώνα στο βίντεο:

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

DSC00808 DSC00814 DSC00818 DSC00817 DSC00869 DSC00882 DSC00839

Προηγούμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας – Ποντιακή Νεολαία Άραχου: 5 – 3!
Επόμενο άρθροΓ΄ Κατηγορία: Ήττα στην πρεμιέρα για τον Αγροτικό Αστέρα Πλατέος, με πολλά παράπονα..