Αλεξάνδρεια-Διαβατός 2-1 Με ψυχή, στην κορυφή!! (βίντεο-φωτό)

Bill223

Αθόρυβα και μεθοδικά, η ΑΕ Αλεξάνδρειας κατάφερε να πιάσει κορυφή, την οποία μοιράζεται με τον ΦΑΣ Νάουσα, στους 13 βαθμούς (4 νίκες-1 ισοπαλία).

Πέτυχε ακόμη μία δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη, απέναντι στη σκληροτράχηλη και καλοδουλεμένη ομάδα του Ατρόμητου Διαβατού και δείχνει ότι αντέχει στα δύσκολα. Στο 12΄ ο Μπενίσκος από ευνοϊκή θέση πλάσαρε όμορφα το Νικολαΐδη ανοίγοντας το σκορ, με το α΄ημίχρονο να κυλάει με υπεροχή των γηπεδούχων. Στην επανάληψη οι ο Ατρόμητος εκμεταλλευόμενος λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, κατάφερε να ισιφαρίσει αρκετά νωρίς, στο 52΄ με τον Οικονόμου, για να δώσει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

DSC08262
ΑΕ Αλεξάνδρειας

Σωστή πάντως και ψύχραιμη η αντίδραση της ομάδας του Κυριάκου Καρασαββίδη, η οποία κατάφερε εκ νέου να ανακτήσει το προβάδισμα, έπειτα από ένα πολύ καλοεκτελεσμένο στημένο χτύπημα του Αναστάση και κεφαλιά του Σαμαρά, ο οποίος έγραψε στο 70΄ το 2-1. Από εκεί και έως το τέλος, είχαμε τους γηπεδούχους να διαχειρίζονται το υπέρ τους σκορ με έξυπνη άμυνα και δύναμη στις επεμβάσεις τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι του Μπάμπη Πετρίδη παρά την προσπάθεια που κατέβαλαν δεν κατάφεραν να αλλάξουν το σκορ.

DSC08261
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Διαβατού

Διαιτητής ο κ. Καραγκιζόπουλος, με βοηθούς τους κκ Μοσχόπουλο και Χαρατζιούλα.

ΑΕ Αλεξάνδρειας: Μυλωνάς, Μπαντής, Νικολόπουλος, Κούκλας Παν, Θεοδωρόπουλος, Κούκλας Αρ, Λίτσι, Πέτκος, Μπενίσκος, Αναστάσης, Σαμαράς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Διαβατού: Νικολαΐδης, Μουρατίδης, Κωστογλίδης, Οικονόμου Α, Οικονόμου Χ, Φεΐμ, Μπουρδάνος, Παγγούρας, Τσανασίδης, Φαρμάκης, Λιλιόπουλος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

DSC08258DSC08259DSC08264DSC08275DSC08268DSC08281DSC08282DSC08284DSC08291DSC08285DSC08295DSC08298

Προηγούμενο άρθροΤο μνημόνιο ψυχρός εκτελεστής και των περιπτέρων – Κλείνουν τα περίπτερα
Επόμενο άρθροΤρίκαλα-ΠΑΟΚ Αλ : 0-0 «Δίκαιη μοιρασιά» (βίντεο-φωτό-πλάνα ελικοπτέρου)