Ήττα για τον ΗΡΑΚΛΗ Μελίκης στη Γουμένισσα

Α.Ο.Κ. ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΕΛΙΚΗΣ 63-58

karagiozopoyl-sot4
Γράφει ο Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Στη Γουμένισσα ταξίδεψε η ομάδα του Σωτήρη Ντόβα όπου γνώρισε και την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα από τον Α.Ο.Κ Γουμένισσας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού κάνοντας μια διαφορά 7 πόντων ( 20-13). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Μελικιώτες παίζοντας καλή άμυνα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα τελειώνοντας το ημίχρονο κοντά στο σκόρ (28-26).

Στην ανάπαυλα, η Γουμένισσα ανέκτησε τον έλεγχο του παιχνιδιού και επέβαλε τον ρυθμό της στο παιχνίδι. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν επεισοδιακό, καθώς και οι γηπεδούχοι αλλά και οι φιλοξενούμενοι φλέρταραν με τεχνικές ποινές.

Παρά την μεγάλη προσπάθεια των παικτών του ΗΡΑΚΛΗ Μελίκης δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να μπορέσουν να κλέψουν το παιχνίδι.

Τελικό σκόρ 63-58.

Καλύτερος παίκτης για τον Α.Ο.Κ Γουμένισσας ο Βασίλης Τάτσης με 26 πόντους ενώ για τον ΗΡΑΚΛΗ Μελίκης ο Άρης Στάθης με 18.

Αρκετά τα παράπονα των φιλοξενούμενων για τις αποφάσεις της διαιτησίας.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου Δεκάλεπτα: 20-13,28-26,48-41,63-58

Προηγούμενο άρθροΚλειδί – Σχοινάς 6-0 – «Πολυβόλο» ο Εθνικός!
Επόμενο άρθροΆλλη μια ήττα για τον ΦΙΛΙΠΠΟ Μελίκης. ΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης-ΑΕ Χαρίεσσας 2-3.