![DSC00307](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/02/DSC00307-696x522.jpg)
Στην αίθουσα εκδηλώσεων του δημαρχείου Μελίκης πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία η προγραμματισμένη εκδήλωση για την έναρξη του Μελικιώτικου καρναβαλιού 2016.
![karagiozopoyl-sot4](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2015/06/karagiozopoyl-sot4-150x150.jpg)
Στο ξεκίνημα της εκδήλωσης ο πρόεδρος της Δημοτικής Ενότητας Μελίκης Κος Αλέξανδος Ακριτίδης παρουσίασε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων του καρναβαλιού και στην συνέχεια ο Δήμαρχος Αλεξάνδρειας Κος Παναγιώτης Γκυρίνης έδωσε το σύνθημα της έναρξης των εκδηλώσεων.
Παρόν στην εκδήλωση και ο Αντιδήμαρχος Μελίκης Κος Νίκος Σαρακατσιάνος , μέλη πολιτιστικών συλλόγων του τόπου και πλήθος κόσμου.
Στην συνέχεια η θεατρική ομάδα «ΕΛΠΙΔΑ» παρουσίασε την πολιτική κωμωδία «ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΛΕΨΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!» αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις στο κοινό που την παρακολούθησε και χαρίζοντάς τους άφθονο γέλιο.