Άλλη μια ήττα για τον ΓΑΣ Μελίκης. ΓΑΣ Μελίκης – ΑΙΑΣ Εύοσμου 58-75

karagiozopoyl-sot4
Ρεπορτάζ: Σωτήρης Καραγκιοζόπουλος

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τους Μελικιώτες αυτή την φορά στο ΔΑΚ Μελίκης με αντίπαλο τον ΑΙΑ Εύοσμου. Οι παίκτες του Ιορδάνη Ασλανίδη για άλλη μια φορά δεν ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι.

Αρκετά τα λάθη των παικτών στο πρώτο δεκάλεπτο έδωσαν αέρα στους φιλοξενούμενους οι οποίοι με πρωτεργάτη τους τον Αλέξη Μαυρίδη κατάφεραν να είναι μπροστά στο σκόρ με 6 πόντους (11-17).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ Μελίκης προσπάθησε,  τηρώντας πιστά τις οδηγίες του προπονητή οι παίκτες  της Μελικιώτικης ομάδας, έπαιξαν αρκετά καλά σε σχέση με το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , όμως η μεγάλη ευστοχία των παικτών του Γιάννη Χατζούλη δεν τους άφησε για άλλη μια φορά περιθώρια ώστε  να μπορέσουν να περάσουν μπροστά στο σκόρ (27-31). Στην ανάπαυλα του παιχνιδιού το παιχνίδι εξελίχθηκε όπως και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Θεσσαλονικείς να μην αφήνουν τους γηπεδούχους να επιβάλουν το ρυθμό τους στο ματς και καταφέρνοντας να διατηρούν σε όλη την διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου μια διαφορά 5 πόντων (47-52).

DSC09425
ΓΑΣ Μελίκης

Οι παίκτες του Γιάννη Χατζούλη παίζοντας αρκετά καλή άμυνα στο τελευταί δεκάλεπτο του παιχνιδιού και σε συνδυασμό με την αφλογιστία των γηπεδούχων κατάφεραν να ανοίξουν ακόμη περισσότερο την διαφορά με το τελικό στορ να διαμορφώνεται  58-75. Καλύτεροι παίκτες για τις δύο ομάδες τα αδέρφια Μαυρίδη που έπαιζαν αντίπαλοι .