Ήττα με καλή εμφάνιση του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια στην Έδεσσα

Ικανοποιητική εμφάνιση πραγματοποίησε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια το Σάββατο 18/2 στην Έδεσσα, απέναντι στη δυνατή ομάδα του ΓΑΣ  Έδεσσας 2011 χωρίς όμως να καταφέρει τελικά να αποφύγει την ήττα με 49-38.

Η ομάδα του Στέλιου Γκότση πραγματοποίησε ιδανικό ξεκίνημα και με όμορφο μπάσκετ κατάφερνε να έχει την πρωτοπορία στο σκορ.

γασ αλ3334Ένα απροσδόκητο όμως «μπλακ άουτ» στο τρίτο δεκάλεπτο έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ξεφύγουν. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Αλεξάνδρεια κάνοντας την ύστατη προσπάθεια μείωσε στους τέσσερις πόντους τη διαφορά, αλλά κάποια άστοχα ελεύθερα σουτ των παικτών της στα κρίσιμα τελευταία λεπτά έκριναν αρνητικά την τελική έκβαση του αγώνα.

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας το εντός έδρας επόμενο ματς για τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, όπου φιλοξενεί τον προτελευταίο ΓΑΣ Βαφύρας και χρειάζεται επιτακτικά τη νίκη για να ανασάνει βαθμολογικά.

Τα δεκάλεπτα: 10-18, 25-26(ημ), 38-28, 49-38.

ΓΑΣ Αλεξάνδρεια (Γκότσης):  Μπαγιώκας 10(1), Ζησιός 9, Παπαδόπουλος, Παπαγερίδης 3, Συρόπουλος 2, Περπερίδης 3, Πρόιος 7, Καραγιάννης 4.

Προηγούμενο άρθροΚαψόχωρα : Κοπή βασιλόπιτας από τον Λαογραφικό Όμιλο Καψόχωρας “Ο Άγιος Δημήτριος”