![OMLlJ8YQ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/05/OMLlJ8YQ-696x464.jpeg)
Στην Κοζάνη ξεκινάει τον δεύτερο γύρο αγώνων της η Βέροια. Την Κυριακή το απόγευμα, θα αντιμετωπίσει την τοπική ΑΕΠ, την οποία είχε κερδίσει στο ματς του πρώτου γύρου με 3-0.
Αγωνιστικά, μετά την σημερινή προπόνηση ο προπονητής Παύλος Δερμιτζάκης ανακοίνωσε την αποστολή της ομάδας, η οποία δεν έχει αλλαγές συγκριτικά με το ματς της περασμένης Τετάρτης κόντρα στην Τρίγλια.
Την αποστολή της Βέροιας αποτελούν οι: Αποστολόπουλος, Περτσιούνης, Βελλίδης, Βεργώνης, Καραγιάννης, Λουκίνας, Μούργος, Μουχάλης, Μπλέτσας, Μπουκουβάλας, Οικονόμου, Πασάς, Παπαχρήστος, Πεταυράκης, Πόζογλου, Σιμόνι, Σκόνδρας, Βασίλτσης, Τσιμόπουλος, Μαραγκός.