Βέροια – Απόλλων Αγίου Γεωργίου 6-1. Με φόρα η “βασίλισσα” στην πρεμιέρα – Βίντεο – φωτό

Ασταμάτητη επιθετικά η Βέροια στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣΗ, φιλοδώρησε με έξι γκολ την ομάδα του Απόλλωνα Αγίου Γεωργίου με το σκορ να γράφει το 6-1 τελικό.

Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος – Κάμερα: Γιώργος Γκιώνης – Σκορ: Γιάννης Καραγιάννης

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίωρο ήδη καθάρισαν το παιχνίδι πετυχαίνοντας τρία γκολ. Στο 6′ ο Τζιμογιάννης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 14′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Ντόγος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 31′ ο Μπεκιαρίδης σημείωσε το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη με δύο γρήγορα γκολ στο 51′ και στο 54′ ο Τζιμογιάννης αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 5-0, πετυχαίνοντας ταυτόχρονα και χατ τρικ. Στο 58′ ο Ντρίζι με ατομική ενέργεια πέτυχε το γκολ της τιμής για τον Απόλλωνα. Το σκορ έκλεισε στο 70′ ο Μπάμπος πετυχαίνοντας αυτογκόλ εις βάρος της ομάδας του και παράλληλα το τελικό 6-1.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Καραγκιζόπουλου, όπως και των βοηθών κ.κ. Ευθυμιάδη και Λούρη.

Βέροια 1960: Παπαδόπουλος, Τρούπκος, Βασιλακάκης (60′ Κουτσούκης), Τραχανάς, Ιωάννου (73′ Μιχαηλίδης), Γιαννόπουλος (73′ Σωτηριάδης), Λέκα, Μπεκιαρίδης, Ντόγος (60′ Ξαγοράρης), Τζιμογιάννης, Πρασσάς (60′ Μπουλάρι).

Απόλλων Αγίου Γεωργίου: Καζίλας, Σαρκατζής (60′ Δολδούρης), Αθανασιάδης, Μπάμπος, Φουρκιώτης (59′ Εμμανουηλίδης), Σπυριδωνίδης (83′ Βασίλτσης), Ντρίζι (83′ Κωστόπουλος), Σούγκαρης, Γκουτζιλίκας (59′ Στεργιόπουλος), Ορφανίδης, Γερμάνης.