![τηλεδιάσκεψηΣαραντιδη](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/04/τηλεδιάσκεψηΣαραντιδη-696x585.jpg)
Στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος: «Λέσχη Ανάγνωσης : Η χώρα των βιβλιοφάγων» πραγματοποιήθηκε η τρίτη τηλεδιάσκεψη αυτή τη φορά με τη συγγραφέα Ελένη Σαραντίτη.
Οι μαθητές Α΄ Γυμνασίου αφού μελέτησαν το κείμενο «Όπως τα βλέπει κανείς…» απόσπασμα από το μυθιστόρημα «Κάποτε ο κυνηγός…» είχαν τη δυνατότητα να θέσουν ερωτήματα και να εκφράσουν προβληματισμούς τους. Οι μαθητές μέσω του προγράμματος ανέπτυξαν πνεύμα συνεργασίας και ενίσχυσαν την δημιουργικότητα τους. Στο πρόγραμμα συμμετέχουν 7 μαθητές/τριες της Α’ Γυμνασίου υπό την καθοδήγηση των υπεύθυνων καθηγητών: Ξαγαρά Παρασκευής, Σπυροπούλου Μαρίας, Παπαγεωργίου Κυριάκου Διευθυντή του σχολείου. Ευχαριστούμε πολύ την κ. Ψαρά Ελένη υποδιευθύντρια του σχολείου και την Γιούρου Αναστασία Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό για την πολύτιμη βοήθεια τους.