![DSC00613](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2023/02/DSC00613-696x392.jpg)
Το πρώτο τέταρτο της επανάληψης ήταν αρκετό για τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων ώστε να πατήσει γκάζι πετυχαίνοντας το τελικό 3-0, όπως αυτό εξελίχθηκε απέναντι στη νεανική ομάδα του Μακροχωρίου.
Σκοράρισαν οι Κίτσας στο 48′, Χλιαρόπουλος στο 50′ και στο 61′ ο Βαγγέλης Αβραμόπουλος.
Καλή η διαιτησία των Σερραίων Παπάζογλου, Αναγνώστου και Αθανασιάδη.
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων (Κερλίδης): Μένιος, Μαρμαρίδης, Βλάχος, Αρβανιτίδης (70′ Κιρκιλιανίδης), Αβραμόπουλος, Σωτηράκης, Καμπούρης (82′ Παπαμανώλης), Κίτσας (85′ Τσακτσάρης), Τσιρίδης, Γεωργίου, Χλιαρόπουλος.
Μακροχώρι (Απόσογλου): Τζακέρι, Φωτόπουλος (82′ Καραβασόπουλος), Κιατικίδης, Δαληγγάρος, Βύζας, Νεστορόπουλος (72′ Φαρμάκης), Βασιλείου, Χασιώτης, Πρωτογέρης (82′ Αργυρόπουλος), Γιάννινας (54′ Φιλιππίδης), Κωστογλίδης (72′ Τσίλης).