![Του Τιμίου Σταυρού στην Ιερά Μονή Αγίων Νηπίων Οινόης - Αττικής](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2021/09/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-P9146885-696x522.jpeg)
Στην Γυναικεία Ιερά Κοινοβιακή Μονή Αγίων Νηπίων Οινόης – Αττικής, ο Πρωτοπρεσβύτερος π. Ευάγγελος Παπανικολάου, θεολόγος, ιατρός και κληρικός της Ιεράς Μητροπόλεως Καμερούν – Πατριαρχείο Αλεξανδρείας ,τέλεσε Ιερά Αγρυπνία ( Δευτέρα 13/ 9 – Τρίτη 14/09/2021), επί τη Εορτή της Υψώσεως του Τιμίου και Ζωοποιού Σταυρού.
Τον σύντομο λόγο του προς τους πιστούς, έκλεισε ως εξής:
“… να βρίσκεστε εντός της εκκλησίας, να εξομολογείστε και να κοινωνάτε
Κείμενο - Φωτογραφίες: Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος