![Created with GIMP](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/02/2020-02-08_Apostolidis-01-696x522.jpg)
Με την κατάκτηση του πρώτου μεταλλίου για το 2020, ξεκίνησε τη νέα αγωνιστική χρονιά ο Άγγελος Αποστολίδης, στα 80 κιλά ελευθέρας πάλης και σε μεγαλύτερη ηλικιακή κατηγορία, αυτή των παίδων.
Πιό συγκεκριμένα στο επίσημο Πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης του Ομόσπονδου κρατιδίου της Βάδης – Βυρτεμβέργης που φιλοξενήθηκε χθες Σάββατο 08 Φεβρουαρίου 2019 στο Asperg, όπου συμμετείχαν 194 αθλητές από 43 σωματεία, ο Αλεξανδρινός παλαιστής με τέσσερεις (4) νίκες και μία (1) ήττα κατέλαβε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο της κατηγορίας.
![2020 02 08 Apostolidis 02](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/02/2020-02-08_Apostolidis-02.jpg)