Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας

TΡΙΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑ Η Κ16 ΤΩΝ ΤΗΛΕΜΑΧΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Μετά τα δύο πρώτα νικηφόρα παιχνίδια επί του Ολυμπιακού Νάουσας με 1-7 και επί της Βέροιας με 7-2 οι Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας συνέχισαν την επιτυχημένη πορείας τους νικώντας αυτή τη φορά την ομάδα του Φίλιππου Μελίκης εκτός με σκορ 2-7. Οι νεαροί παίκτες του Κυριάκου Καρασαββίδη μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 1’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Μάρκου. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη καθώς η ομάδα των Τηλεμάχων έχασε σωρεία ευκαιριών για να διευρύνει το σκορ με αποτέλεσμα η ομάδα της Μελίκης να ισοφαρίσει. Παρόλα αυτά οι Τηλέμαχοι κατάφεραν ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου να πάρουν προβάδισμα με γκολ που πέτυχε ο Χεράκης. Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου η ομάδα της Μελίκης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2. Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα των Τηλεμάχων πάτησε γκάζι και έτσι φτάσαμε στο τελικό 2-7 με σκόρερ τους Φωτεινιά, Παπαμανώλη και Χλιαρόπουλο, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ φτάνοντας αισίως στα δέκα γκολ σε τρεις αγώνες.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα των Τηλεμάχων είναι η ομάδα του Καμποχωρίου, την οποία θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όλη η ομάδα των Τηλεμάχων αφιέρωσε το πρώτο γκολ στον μεγάλο άτυχο του προηγούμενου αγώνα Γεωργακάκη Λάμπρο, ο οποίος μετά από σοβαρό τραυματισμό σε σύγκρουση με αντίπαλό του μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Βέροιας, όπου του έγιναν ράμματα κάτω από το χείλος και παρακολούθησε τον αγώνα από τον πάγκο της ομάδας.

Φίλιππος Μελίκης: Μαρκόπουλος, Αποστολίδης, Καρατενίζης, Παναγιωτίδης (46’  Κυριακόπουλος), Χριστοδουλόπουλος, Καραγκιόζογλου (41’ Νοβάκης Δ.), Παραπούρας, Ασλανίδης, Ζέρβας (41 Μπούρας), Μαμουτόπουλος, Καραγκιζόπουλος.

Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας: Χρυσοπουλίδης, Νίλας, Παπαγεωργίου, Ντόντης, Χεράκης (53’ Παπαμανώλης), Νικολόπουλος (53’ Τσακστάρας), Χλιαρόπουλος, Φωτεινιάς (50’ Μπρουσκέλης), Μάρκου (50’ Παπανικολάου), Τζικόπουλος (50’ Μιχαλακάκης), Μουταφίδης.

Προηγούμενο άρθροΑΕΑ.: Αποτελέσματα ελέγχων για τα μέτρα αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού